Hogyan lépjünk túl a kríziseken?

Hogyan lépjünk túl a kríziseken?

Mélységek Mestere: Azaz hogyan lépjünk túl a kríziseken?

2024. augusztus 12. - Gálik Klári

melysegek-mestere_azaz-hogyan-lepjunk-tul-a-kriziseken_cover-1.pngA világ, amelyben élünk, tele van kihívásokkal és nehézségekkel. Mindannyian találkozunk mélységekkel az életünk során, de ahelyett, hogy elkerülnénk vagy elnyomnánk ezeket az érzéseket, érdemes lehet megtanulni, hogyan kezeljük és fejlődjünk általuk. Engedd meg, hogy megosszak veled egy útmutatót arról, hogyan válhatsz a saját életed mélységeinek mesterévé.

Első lépés: A TUDATOSSÁG

Az első lépés a tudatosság felé vezet. Fontos tudatosítanunk, hogy a mélység nem az életünk ellensége, hanem egy természetes része. Az élet nem csak happy endekből áll, és ez teljesen rendben van. Mindannyian megtapasztaljuk a küzdelmeket, a fájdalmakat, de éppen ezek az élmények segítenek minket abban, hogy fejlődjünk és megerősödjünk.
Emberként számos érzelmi állapoton megyünk keresztül, ahogy az összes élőlény a bolygón. De mi vagyunk az egyetlenek, akik harcolunk az érzésekkel és azt mondjuk: ennek nem kellene itt lennie vagy nem kellene így lennie. Majd gyorsan elfutunk és elnyomjuk valamivel őket.

Az alkoholizmus vagy az érzelmi evés azért olyan nagy számban elterjedt, mint megküzdési mód, mert ez a legolcsóbb és legkönnyebb módja, hogy elnyomjuk az érzéseket. Meg kell barátkoznunk a gondolattal, hogy mindig lesznek az életben kellemetlen tapasztalatok is ezért meg kell tanulnunk átalakítani a hozzájuk való viszonyunkat.

Amikor elfogadjuk és megértjük ezt az igazságot, könnyebb lesz szembenézni a nehézségekkel. Én is számos kihíváson mentem keresztül az évek során, hiszen 2016 óta 5 fontos embert kellett elengednem, eltemetnem. Az évek során a gyász és az ezzel kapcsolatos összes érzés a barátommá vált és minden veszteség után úgy éreztem, tanultam valamit. Mindegyik tapasztalatnak köszönhetően fejlődtem, jobban megismertem és elkezdtem jobban szeretni önmagam és jobban értékelem az életet és azt, amim van.

Sok mélység lesz az életünkben, pl.:

  • amikor feltörnek olyan érzelmek, amiket a múltban nem tapasztaltunk meg,
  • amikor nem az történik, amit szeretnénk,
  • amikor elveszítünk valakit, munkát, kapcsolatot,
  • amikor balesetünk lesz, vagy bárki mással történik valami,
  • amikor a gyermekünk nem hallgat ránk, vagy elutasít bennünket, stb.

Ezért mondom, hogy ez az élet része, mert ez univerzális. Ezen minden ember keresztül megy és nem kellene ellenállnunk.

melysegek-mestere_azaz-hogyan-lepjunk-tul-a-kriziseken_blogcikk_2-1024x683.jpg

Második lépés: AZ ÉRZELMEINK HOLISZTIKUS KEZELÉSE

Az érzelmek holisztikus kezelése (az igazi érzelmi szabályozás) a kulcsa annak, hogy megtanuljuk kezelni és átvészelni a mélységeket. Gyakran ösztönösen reagálunk az érzelmeinkre, anélkül hogy megértettük volna azokat. Így van behuzalozva az agyunk, az idegrendszerünk, mert azt a mintát hozzuk, amit láttunk gyermekkorunkban vagy aminek ellenálltunk. De a jó hír az, hogy ez megváltoztatható. Ha a családomat megkérdeznénk, hogy milyen ember voltam 2010 előtt, a válasz az lenne: tipikusan egy olyan aki impulzív, hisztis, a hangulatom úgy változott mint az időjárás és ha idegállapotban voltam, leromboltam mindent magam körül. Azonban az elmúlt 14 évben felvállaltam az érzelmeimért a felelősséget és elindultam az önismeret, az öngyógyítás útján. Ez a folyamat nemcsak segített nekem megbirkózni a saját érzelmeimmel, hanem teljesebbé és boldogabbá is tett. Tanuld meg, hogyha megfelelően megtanuljuk szabályozni az érzelmeinket, képesek leszünk rugalmasabban és hatékonyabban reagálni az élet kihívásaira.

en-nem-az-erzelmeim-vagyok_foto-1024x576.png

Harmadik lépés: ELKÖTELEZŐDÉS ÖNMAGUNK MELLETT

Végül pedig fontos az elköteleződés önmagunk mellett. Az önfejlesztés és az önismeret nem egyszeri, hanem egy állandó, véget nem érő folyamat. Mindennapi gyakorlás és tudatosság szükséges ahhoz – akár csak napi 15 percben -, hogy valódi változást érjünk el az életünkben.

Azt látom a több, mint 500 Kapcsolatok Akadémiája tagon, hogy pár hónap alatt teljesen meg tud változni az, ahogyan az életet tapasztalják, mert az agyukban lévő idegpályák megváltoznak és más reakciót adnak az érzelmeikre és a nehezebb helyzetekre. Ha kevesebbet szenvedünk (ahelyett hogy ellenállnánk annak, ami az élet része), akkor:

  • jobban érezzük magunkat
  • kreatívabbak és hatékonyabbak, találékonyabbak leszünk
  • jó hatással leszünk a környezetünkre
  • jó mintákat adunk a környezetünknek
  • egészségesebbek leszünk
  • sikeresebbek, gazdagabbak leszünk
  • ez hatással lesz az életünk egészére

Ha nem megfelelő a hozzáállásunk a mélységekhez, ha nem tudjuk az érzéseinket kezelni és feloldani akkor az szorongáshoz, stresszhez, depresszióhoz, függőségekhez, a kapcsolatok romlásához és párkapcsolati nehézségekhez, anyagi gondokhoz, munkahelyi problémákhoz vezethetnek. Viszont, ha képesek vagyunk elfogadni és átélni a mélységeket, ha elkötelezzük magunkat az önismeret és az érzelmi intelligencia fejlesztése mellett, akkor képesek leszünk megtapasztalni az élet minden ajándékát, még a nehézségek közepette is.

Mint láthatod, a mélységek nem ellenségként, hanem lehetőségként is megjelenhetnek az életünkben. Ha megértjük és elfogadjuk ezt az igazságot, akkor képesek leszünk úrrá lenni az életünk minden kihívásán. Ne feledd, az élet minden pillanata egy lehetőség a fejlődésre és a boldogságra. Tarts velem, és járjuk végig együtt ezt az utat!

Ha bővebben érdekel, hogyan tudod megfelelően kezelni az érzelmeidet és a stresszes helyzeteket, látogass el az oldalamra: galikklara.com

boldogsag-1024x576.png

Podcast Pirner Almával és velem!

Ebben a közös podcastban Pirner Almával beszélgetek az akadályok leküzdéséről, a tudatosságról és a megfelelő segítőnk kiválasztásáról.

Ha még nem nézted meg, mindenképpen hallgasd meg a következő videót, ahol kicsit mélyebben körbejárjuk Almával a tudatosság témakörét és annak meghatározó szerepét a mindennapjainkban. A podcastban hasznos tippeket is kaptok!

pirner-alma_galik-klara_-igy-kuzdd-le-az-akadaalyokat-es-forditsd-az-elonyodre-1024x576.png

 

A bejegyzés trackback címe:

https://galikklari.blog.hu/api/trackback/id/tr818465157
Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása